2020-12-02

Poważna awaria światłowodowa - przerwanie światłowodu (naprawione)


Poważna awaria światłowodowa - przerwanie światłowodu (naprawione)
Informujemy, że w rejonie kilku podwrocławskich miejscowości występuje poważna awaria.

Informujemy, że występuje w tej chwili poważna awaria światłowodowa. W wyniku prac ziemnych prowadzonych przez firmę budujące/naprawiające wodociąg doszło do przerwania przewodu światłowodowego, którym zasilamy kilka podwrocławskich miejscowości i wsi. Awaria nastąpiła w rejonie psiego pola. Awaria obejmuje m.in. Kiełczów, Nadolice, Nadolice Wielkie oraz Psie Pole i Poświętne we Wrocławiu

aktualizacja 11:00 Ze względu na charakter awarii przewidywany na tą chwilę czas naprawy to około godziny 15:00

aktualizacja 14:28 Uszkodzenie okazuje się być bardzo trudne w naprawie. Na tą chwilę przewidujemy, że całość usług zostanie przywrócona po godzinie 18:00 w dniu dzisiejszym. Będziemy informować o dalszych postępach.

aktualizacja 21:31 Informujemy, że prace cały czas trwają. Wydaje się, że uda się zakończyć prace jeszcze przed północą. Niestety uszkodzenia są poważne co mocno wydłuża pracę.

aktualizacja 23:50 (zakończenie) Informujemy, że prace udało się zakończyć z sukcesem. Od około 10 minut usługi działają prawidłowo. Przepraszamy za usterkę. Była następstwem działań osób trzecich (koparka przerwała kabel, kabel się naciągnął zbyt mocno, złamał się w 2 dodatkowych miejscach podczas wyciągania koparką. Niesprzyjające warunki atmosferyczne też miały wpływ na czas naprawy. Przewód 72J. Przewody konkurencji częściowo naprawione. Ruch, dużo ludzi, zamieszanie na miejscu - wszyscy na raz chcą swoje naprawiać.)